»-(¯`v´¯)-»нαη∂є ѕσяαℓ»-(¯`v´¯)-»
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

»-(¯`v´¯)-»нαη∂є ѕσяαℓ»-(¯`v´¯)-»

♥♥♥HANDECİLERİN YERİ♥♥♥

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Amy Lee (Evanescence) biyografisi

2 posters
YazarMesaj
AmyLee_AvrilLavigne_Rock*
ωєвмαѕтєя
ωєвмαѕтєя

hangi takımlısın? : Amy Lee (Evanescence) biyografisi D1e2ee3fede4072d5e25570cs9
sanal hayvanın : Amy Lee (Evanescence) biyografisi 1ejder11zj5
ruh halin : Amy Lee (Evanescence) biyografisi Agresifjx8
ifaden : Amy Lee (Evanescence) biyografisi 411980yq8

Amy Lee (Evanescence) biyografisi Empty
MesajKonu: Amy Lee (Evanescence) biyografisi   Amy Lee (Evanescence) biyografisi Icon_minitimeSalı Eyl. 11, 2007 2:56 pm

BİRİNCİSİ:
Güçlü bir rock sounduna sahip olan Evanescence’in tohumları 90’lı yıllarda atıldı.Amerika ve tüm Avrupa’da önemli başarılar elde eden grubun en büyük özelligi, henüz 20 yasındaki dupduru bir sese sahip olan kadın vokalisti Amy Lynn.Lee ve grubun elemanlarından gitarist Ben Moody’nin besteleri yaparken ilham aldıgı isimler arasında Björk, Tori Amos, Danny Elfman bulunuyor.Evanescence grubunun diger elemanları ise John LeCompt (gitar) ve Rocky Gray (davul)

-Su ana kadar az duyulmus bir grup ismine sahipsiniz.Nedir bunun hikayesi?

Amy Lee: Bu ismi bulmak için uzun bir arastırma yaptık.Alısılmısın dısında bir sözcük olmasını tercih ettik.Gerçi bu sözcügün önceden duyulmadıgını düsünmüyorum.Zaten bu isim bizim müzigimizi tarif ediyor.

Ben Moody: Ben bu ismi ilk duyduğum zaman Amy’den daha fazla savunmustum.Evanescence üzerinde uzun uzun düsünmüstük.Asıl olarak bu kelimeyi duydugunuz zaman akılda beliren bir resmi vardır.Ben onu sevdim.Insanı derinden etkiliyor.En sonunda iste bu dedim.

-Bring To My Life Sarkınız Daredevil filminin müzigi oldu...

Amy Lee: Daredevil filminde bu sarkıyı duymak benim için muhtesem bir deneyimdi.Ilginç olan su ki,ne sarkı film için ne de film sarkıyla ilgili olarak yaratılmıstı.Bu sarkının kullanıldıgı sahneyi gördügüm zaman garip hissettim.Filmde My Immortel adlı bir baska sarkımız da kullanıldı.Sarkımız filmin en etkili sahnelerinde yer aldı.Bu da bizim kariyerimiz açısından iyi bir geliSme oldu.

-Bir rock grubunun kadın vokali olmak kolay is degildir herhalde?

Amy Lee: Gerçekten rock söyleyen bir kadın vokal olmaktan çok gurur duyuyorum.Çünkü bu alanda fazla kadın vokal yok.Bu durum yüzünden hayal kırıklığına ugradıgım da oluyor.Garbage ve Tori Amos gibi grup ve sarkıcıların daha çok olmasını arzu ederdim.Aslında rock müziginde bir kadın olmak bu kadar büyütülecek bir durum degil.Belki benim sayemde digerlerinin de önü açılır.

İKİNCİSİ:
Adı :Amy Lynn Lee Dogum Tarihi: 13 Aralık 1983 Dogum Yeri: Riverside,California - Parkview Hastanesi Burcu: Yay Kardesleri: Erkek kardesi Robby, Carrie, Lori Saç Rengi : Kahverengi Göz Rengi:parlak yeşil Yaptigi sarkilar: "Hello", "Give Unto Me", "Going Under", "Bring Me To Life", "Taking Over Me", "Solitude"

Fallen albümünde en çok sevdigi sarki Going Under Amy adını 70'li yıllardaki "Amie" adlı sarkıdan almıs. Amy'nin hobileri resim yapmak ve günlük yazmak

Amy'den Sözler

Amy'den Evanescence hakkında açıklamalar...

- "Ben'le Arkansas'ta bir yaz kampında tanıştık (Arkansas'a yeni taşınmıştık ve ailem arkadaş edinmem için beni kampa göndermeye kara vermişti). Bir gün spor salonunda kendi kendime piyano çalarken Ben gelip bana iltifat etti. Konuşmaya başladık ve neredeyse bütün zevklerimizin aynı olduğunu fark ettik. Şarkı söylediğimde ise ağzı açık kaldı; şoktan kurtulunca birlikte bir grup kurmamızı teklif etti ve işte !"

- "Kadın şarkıcıların ve aktrislerin birbirlerine saygı duyduklarını görünce çok gururlanıyorum çünkü onların kuvvetli olduklarını düşünüyorum. "

- "Müziğimizle bizi dinleyenlere sadece onların zaman zaman ümitsiliğe kapılmadıklarını ve melankolinin hayatın vazgeçilmez bir parçası olduğunu iletmek istiyoruz."

- "Üzüntü, bazen muhteşemdir..."

- "Bir gün bana biri Evanescence'ı çok sevdiğini ve Nirvana'dan beri hiçbir grubun onu müziğiyle bu kadar etkilemediğini söyledi. Inanılmazdı !"

- "Başından beri bizimle birlikte olan müzisyenler sadece Ben ve benim yazdığımız müziği yorumlamamıza yardımcı oldular. Ve bunun değişmesi için hiç bir neden yok..."

- "Her zaman üzgün değilim ! Bir sürü kişi çok mutsuz bir tip olduğumu sanıyorlar halbuki, aksine, çok neşeliyimdir !"

- "Yazdığımız herşey kalbimizden geliyor, ve satıcılara ayak uydurmak için müziğimizi değiştirmemiz söz konusu değil !"

- "Birçoğunun bize uydurduğu 'gotik' kelimesini reddediyorum çünkü müziğimizin bu türle hiçbir alakası yok !"

- "'Evanescence' bir gaz gibi havada yok olan bir şeyi anlatan, çok güzel, çok gizemli ve bizim müziğimize tamamiyle uyan bir kelime." Grup turnedeyken Ben Moody grubu terketmiştir.Bu bazıları için hayal kırıklığı yaratırken bazıları için de sevinç yaratmıştır!Ben Moody Avril Lavigne'ın bir ara gitaristliğini yaparken grup devam etme kararı alarak turneye kaldığı yerden devam etmiştir ve Ben Moody'nin yerine Cold grubunun gitaristi Terry Balsamo geçmiştir.2004 yılının Kasım ayında unutulmaz Paris konseri görüntüleriyle oluşan "Anywhere But Home" adında bir konser albümü çıkarmışlardır. amy lee 12 13 14 yaşlarında hep yanlızdı hep adres değiştiriyolardı ve fazla arkadaşı yok du oda bunu şarkı sözlerine yansıttı.

2007'de evlendi.
https://handesoral-fanclub.1forum.biz
gizemhande

gizemhande

Kadın
hangi takımlısın? : Amy Lee (Evanescence) biyografisi 3cfc6cbe9b5f994873e98f5ct9
uzakta olmanın sebebi : burdayım her zaman
sanal hayvanın : Amy Lee (Evanescence) biyografisi 12atoe10np5
ruh halin : Amy Lee (Evanescence) biyografisi 14utangacuo0qb9
ismin : gizem&hande
ifaden : Amy Lee (Evanescence) biyografisi 719464rp7
sevdiğin müzik türü : rap,rock,pop
sevdiğin dizi : küçük kadınlar

MesajKonu: Geri: Amy Lee (Evanescence) biyografisi   Amy Lee (Evanescence) biyografisi Icon_minitimeSalı Tem. 15, 2008 8:11 am

saol
ωєвмαѕтєя
ωєвмαѕтєя

hangi takımlısın? : Amy Lee (Evanescence) biyografisi D1e2ee3fede4072d5e25570cs9
sanal hayvanın : Amy Lee (Evanescence) biyografisi 1ejder11zj5
ruh halin : Amy Lee (Evanescence) biyografisi Agresifjx8
ifaden : Amy Lee (Evanescence) biyografisi 411980yq8

MesajKonu: Geri: Amy Lee (Evanescence) biyografisi   Amy Lee (Evanescence) biyografisi Icon_minitimeC.tesi Tem. 19, 2008 10:14 am

Önemli değil..
https://handesoral-fanclub.1forum.biz

Amy Lee (Evanescence) biyografisi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Avril Lavigne biyografisi